Arbois Trois Cépages 2018, Domaine du Pélican

Kód: DRW19030118
1 170 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny z vinic z okolí Montigny-les-Arsures ošetřovány v biodynamickém režimu. Víno zrálo v malých 228 litrových (50%) a v 500 litrových dubových sudech. Komplexní víno z tradičních odrůd: Pinot Noir poskytuje vínu eleganci a ušlechtilost, Trousseau dává struktura a malý obsah Poulsard přidává jemnost. Odrůdy Pinot Noir (60%) + Trousseau (35%) + Poulsard (5%).

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Jura
Ročník: 2018
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Arbois

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

domaine_pelican

Du Pélican, Francie, Jura

Obrovský potenciál regionu Jura přiměl Guillaume d’Angerville za slavného burgundského vinařství Domaine Marquis d’Angerville vybudovat zde druhé vinařství. Společníkem markýze je François Duvivier, který dlouhodobě řídil vinařství ve Volnay a dovedl jej k biodynamice, a nyní řídí Domaine du Pélican. Vinařem je zde místní rodák Rémi Treuvey.

Domaine du Pélican v současné době tvoří bývalé Château de Chavanes v Montigny-lès-Arsures s pěti hektary pozemků plně v biodynamice, ke kterým přibylo i dalších pět v okolí Arbois (poloha Grand Curoulet, která původně patřila vinařství Jean-Marc Brignot) a navíc vinařství své pozemky prodal soused, legendární Jacques Puffeney.

Vinice neosazují klony, ale jejich cestou je sélection massale z vinic biodynamiků Domaine Pignier a Domaine de La Pinte.
Produkce je postavena ze ¾ na bílých vínech a ¼ tvoří červeného vína, z čehož maximálně polovina je Pinot Noir.