Auxey-Duresses rouge 2013, Domaine Comte Armand

Kód: DRW17030313
1 022 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% odrůda Pinot Noir, 40-ti letá vinice (0,5 ha) v jižním svahu s poměrně velkým obsahem vápence a křídy. Víno zraje 18 měsíců v použitých (2-4 roky) dubových sudech. Produkce 2000 láhví ročně, potenciál dle ročníku 6-10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2013
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Comte Armand

Comte Armand, Francie, Burgundsko, Côte de Beaune

Rodina vlastní slavnou vinici v Pommard Clos des Epéneaux již od roku 1826 a patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce v Côte de Beaune.

Vína z mimořádného terroir Clos des Epéneaux jsou známá pro svou intenzitu, strukturu a jemné třísloviny. Vinice ve Volnay a Auxey Duresses (0,5 ha) získali v roce 1994.

Domaine des Epeneaux vděčí za svůj název Clos des Epeneaux, nádhernému pozemku o rozloze pěti hektarů, který získal Nicolas Marey na konci 18. a na začátku 19. století. V roce 1828 se Clos des Epeneaux a související budovy, známé jako Fief de Rancy, které se nacházejí ve středu vesnice Pommard, staly součástí dědictví rodiny hraběte Armanda. Panství zůstalo takové až do roku 1994, kdy připojilo viniční pozemek v sousední vesnici Volnay, později pozemky z vesnice Auxey-Duresses.

Dnes má Domaine des Epeneaux celkovou plochu 9 hektarů a je více než kdy jindy odhodlána vyrábět vína, která jsou skutečným odrazem jejich terroir.