Batard Montrachet Grand Cru 2017, Domaine Leflaive

Kód: DRW17035617
hide-price
7 940 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světle žlutá barva. Jemný ve vůni s medovou zralostí a náznakem pryskyřičného dubu. Jeho síla naznačuje, že se bude vyvíjet pomalu.

Kořeny rodiny Leflaive sahají do roku 1717, kdy se Claude Leflaive usadil v Puligny-Montrachet, s úmyslem obdělávat několik hektarů vinic. Doménu ve své současné podobě vytvořil Joseph Leflaive v letech 1910 až 1930 v důsledku postupných nákupů vinic a domů.

Dnes se panství rozkládá na 24 hektarech v Puligny-Montrachet, z čehož 4,8 hektarů je grands crus a 10,8 hektarů jsou přední odrůdy, všechny rostou odrůdově: Chardonnay. Od roku 2004 se doména rozšířila do Mâconnais a obdělává asi 20 hektarů v Mâcon-Verzé a Solutré-Pouilly.

Domaine Leflaive je jedním z průkopníků biodynamického vinařství v Burgundsku. Po pokusech, které začaly na počátku 90. let 20. století, byla konverze úplná od roku 1996. Biodynamika je metoda kultivace založená na citlivém chápání přírodních jevů, s přihlédnutím k pozemským a měsíčním rytmům. Přísně vylučuje použití všech chemických produktů. Nejprve se snaží podporovat život v půdě a rozvoj řady důležitých druhů. Přípravky používané v biodynamice umožňují vinné révě posílit vlastní imunitu respektováním přirozené rovnováhy fauny a flóry. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2017
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Lefleive

Domaine Leflaive, Francie, Burgundsko, Côte d'Or

Domaine Leflaive je nejznámější vinařství v Puligny-Montrachet. Po předčasném úmrtí Anne-Claude Leflaive v dubnu 2015 řídí podnik v současné době Brice de la Morandiere s enologem Ericem Remy (nástupce Pierre Morey, který odešel do důchodu v roce 2008).
První zmínka o rodině Leflaive v Puligny je z roku 1717, ale skutečný zakladatel vinařství byl Joseph (1870-1953) kterého následovali jeho 2 synové, Vincent a Jo. Nicméně až pod vedením Anne-Claude, mezi lety 1990 a 2015, se Domaine Leflaive stalo lídrem biodynamického hnutí v Burgundsku. V roce 1997 byla konverze na biologicko-dynamické hospodaření plně dokončena.

Leflaive vlastní celkem 22 hektarů vinic včetně 10 hektarů 1er Cru v obcích Puligny-Montrachet (Les Combettes, Les Pucelles, Le Clavoillon, Les Folatieres) a Meursault (Blagny, Sous le Dos d’Ane), a okolo 5 hektarů Grand Cru (Chevalier-Montrachet, Bâtard-Montrachet, Bienvenues-Bâtard-Montrachet a malou část Le Montrachet). ¨

Jedná se o vynikající vína, která kombinují komplexnost a hloubku tónů ovoce s elegancí, rafinovaností a dokonalou rovnováhou.