International Wine drinking day

Věděli jste, že pití vína má svůj mezinárodní den a že každoročně připadá na 18. února

Je to krásná příležitost, jak si v tento den vědomě užít chvíli odpočinku se skleničkou vína a zapomenout tak na chvíli na starosti všedních dní. 

Je to až nepředstavitelné, víno je v lidské kultuře několik tisíc let. Některé starověké společnosti víno dokonce uctívaly. V dnešní době se po celém světě vyrábějí stovky druhů vín, takže je z čeho vybírat.

I když víme, že lidé vyrábějí víno po tisíce let, nikdo si není jistý, kdo byl první. Kdo fermentoval hrozny do nápoje, kterému dnes říkáme víno? Důkazy o staré produkci vína byly nalezeny v Číně, na Středním východě a v Řecku, takže se zdá, že tento proces objevilo mnoho různých kultur téměř ve stejnou dobu. Nejstarší známé vinařství bylo nalezeno v jeskyni v Arménii a je staré více než 4 000 let. V hrobkách egyptských faraonů byly nalezeny sudy s vínem a staří Řekové používali víno při tajných náboženských obřadech. Ačkoli víno mělo v průběhu věků nejrůznější podoby, proces se za tisíce let od svého vynálezu změnil jen velmi málo. Hrozny se drtí, lisují a fermentují a směs se uzavře do sudů. Směs se nechá stárnout, filtruje se a poté se plní do lahví. Pomocí těchto jednoduchých kroků lze vytvořit nekonečnou paletu vín a různé regiony světa jsou známé pro charakteristické ročníky, které produkují. Na kvalitu vína má vliv několik faktorů - půda, teplota, počasí, technologie,... každá šarže je jedinečná. Dvě lahve stejného vína ze stejné vinice mohou chutnat úplně odlišně v závislosti na roce jejich výroby a některé ročníky se díky tomu stávají velmi vyhledávanými.

Využijte tento Mezinárodní den pití vína k vyzkoušení nové lahve a relaxujte s vědomím, že oslavujete dlouholetou lidskou tradici.

 

Vybrali jsme pro Vás vína, na která máte slevu 5 %. Akce platí od dneška do neděle 21.2.

 

International Wine drinking day

 

Na zdraví!