Cȏte-Rȏtie 'Les Essartailles' 2008, Vins de Vienne

Kód: DRW26201108
1 490 Kč –40 %
DRW26201108
1 490 Kč –40 % 891 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Více jak 40ti leté keře s podložím žuly a ruly z poloh Combard, Lancement, Grandes Places, Côte Rosier z katastru obce Ampuis. Zrálo 16 měsíců v malých sudech. Aroma černého ovoce, sametové třísloviny. Vhodné ke kachnímu prsu s brusinkami. Odrůda Syrah.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2008
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vinsdevienne

Vins de Vienne, Francie, Rhôna

Jako tři mušketýři, kteří byli nakonec čtyři – vinařství Les Vins de Vienne vzniklo v roce 1996, kdy ho založili věhlasní pánové Yves Cuilleron, Pierre Gaillard a François Villard. 

Jejich cílem bylo znovuobnovení pravobřehých antických vinohradů v okolí městečka Seyssuel. Tak vznikly vinohrady v okolí zámečku Archevêques, kde vznikají jejich tři prestižní vína – Taburnum, Sotanum a Héluicum. K dnešnímu dni vinařství vlastní 16 ha vinic (10 ha v okolí Seyssuel a 6 ha na levém břehu). Z důvodu rychlého úspěchu jejich vín a nedostatku vlastních vinic se rozhodli v roce 1998 vykupovat hrozny z vinic, které mají pod celoroční kontrolou. Tímto způsobem mohli rozšířit své portfolio i o vína z jižní části Côtes du Rhône.

Vína jsou rozdělena do tří kvalitativních kategorií. 1. L’amphore d’argent (stříbrná amfora) 2. L’amphore d’or (zlatá amfora) 3. Les Parcellaires (parcely). Hlavními odrůdami jsou Viogner a Syrah.