Chambertin Grand Cru 2013, Domaine Armand Rousseau

Kód: DRW15120513
hide-price
7 601 Kč
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konečná definice velkého Pinotu spojeného s velkým terroir. Chambertin od Armanda Rousseaua je nepochybně největším vínem z vesnice Gevrey. Plody pocházejí ze čtyř pozemků, z nichž některé nelze mechanizovat. V tomto případě panství používá koně a pluh. Réva roste na jílovito-vápencových půdách. Není nutné říkat, že sklizně se provádějí ručně a že každá bobule je přísně kontrolována. Metody vinařství se od první sklizně změnily jen velmi málo. Chambertin je víno králů, je silné a zaujme svou koncentrací, svým charakterem a ohromným potenciálem stárnutí.

Odrůdové složení: 100 % Pinot Noir.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2013
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Armand Rousseau

Domaine Armand Rousseau, Francie, Burgundsko, Côte d'Or

Domaine Armand Rousseau  se řadí k absolutní elitě burgundského vinařství.  Eric Rousseau vtiskl svým vínům kombinaci elegance, noblesy, hutnosti a hebkosti s lehce kořenitými tóny, jež dodávají těmto vínům specifickou odlišnost. Tento dobře definovatelný styl, který byl vytvořen předchozími třemi generacemi, zanechal výjimečné dědictví, které dnes ocení každý opravdový milovník burgundského vína.

Armand Rousseau se narodil v roce 1884 v rodině, která se významně zabývala vinařským průmyslem jako obchodníci, bednáři a vinaři. V roce 1909 vyženil několik viničních pozemků a současnou budovu domén ve vesnici Gevrey-Chambertin.

Charles Rousseau, narozen v roce 1923, začal pracovat na panství svého otce v roce 1946. Charles studoval právo a následně enologii na univerzitě v Dijonu. Jeho otec Armand byl zabit při automobilové nehodě v roce 1959 a Charles tak převzal chod vinařství. 

Současným vinařem je syn Charlese Rousseaua, Eric Rousseau.