Chambolle-Musigny 1er cru Les Amoureuses 2007, Domaine Comte Georges de Vogüe

Kód: DRW15090107
hide-price
5 748 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Les Amoureuses Premier Cru je jedním z nejvyhledávanějších vín v označení Chambolle-Musigny. Vynikající kvalita tohoto klimatu je vysvětlena jeho umístěním těsně pod Musigny. Comte Georges de Vogüé Les Amoureuses Premier Cru kombinuje zdokonalení s vynikající vůní, přepychem a strukturou. Je to vynikající příklad tohoto stylu vína a rovná se nebo dokonce předčí mnoho grand crus.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Domaine Comte Georges de Vogüe

Domaine Comte Georges de Vogüe, Francie, Burgundsko, Côte d'Or 

Mnoho vinařských domů v Burgundsku mohou svou historii datovat více než 100 let, ale jen hrstka si může nárokovat více než 200 let historie. Domaine Comte Georges de Vogüé může doložit historii vinařství přes 550 let, a to do roku 1450, (vinice Chambolle).

Nachází se v Chambolle-Musigny, toto sídlo je jednou z hlavních nemovitostí Côte-d'Or. Má největší plochu vinic v Musigny. Vína tohoto vinařství byla vždy uváděna jako příklad místního terroir. Jejich chladná krása je také odrazem rukopisu François Milleta, který na panství vinifikuje od roku 1985.

Vína jsou krémová, plná a strukturovaná v ústech, se slanou délkou a velkou vytrvalostí v Chambolle Premier Cru. Se svými křupavými taniny a velmi rozmanitými ovocnými chutěmi (granátové jablko, třešně, kámen, malina…) je to velmi komplexní víno. Les Amoureuses je opojné, ale svěží, velmi smyslné, jemné s chutí červeného ovoce a vůní růží.