Chambolle Musigny AOC 2013, Domaine Comte Georges de Vogüe

Kód: DRW15090313
hide-price
2 601 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento Chambolle-Musigny Premier Cru pochází z odtajněných vinic Musigny Grand Cru, mladších 25 let. Není nutné říkat, že se jedná o výjimečné čisté, elegantní a dobře definované víno. Ideální čas konzumace je po 5-20 letech.

Domaine Comte Georges de Vogüé vděčí za svou světovou slávu bájnému Grand Cru Musigny, jehož je hlavním vlastníkem. Spolu s vinicemi AOC v Chambolle-Musigny a Bonnes Mare je doména Comte de Vogüé ze 70 % v regionu Musigny. Dnes panství řídí baronka Bertrand de Ladoucette z dlouhé řady de Vogüés. V roce 1986 najala pro správu domény známého enologa Françoise Milleta. Uplatnil svoji filozofii minimálního zásahu do procesu výroby vína. Ignoruje trendy na trhu, které povzbuzují vinice k výrobě vín „připravených k pití“, jeho přístup spočívá v získání toho nejlepšího z každé sklizně a je to naopak. Ať už ročník slibuje, že bude výjimečný, nebo ne, prioritou zůstává kvalita. Od té doby byl velmi úspěšný a zůstává nejprestižnějším domem v Chambolle-Musigny. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2013
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Domaine Comte Georges de Vogüe

Domaine Comte Georges de Vogüe, Francie, Burgundsko, Côte d'Or 

Mnoho vinařských domů v Burgundsku mohou svou historii datovat více než 100 let, ale jen hrstka si může nárokovat více než 200 let historie. Domaine Comte Georges de Vogüé může doložit historii vinařství přes 550 let, a to do roku 1450, (vinice Chambolle).

Nachází se v Chambolle-Musigny, toto sídlo je jednou z hlavních nemovitostí Côte-d'Or. Má největší plochu vinic v Musigny. Vína tohoto vinařství byla vždy uváděna jako příklad místního terroir. Jejich chladná krása je také odrazem rukopisu François Milleta, který na panství vinifikuje od roku 1985.

Vína jsou krémová, plná a strukturovaná v ústech, se slanou délkou a velkou vytrvalostí v Chambolle Premier Cru. Se svými křupavými taniny a velmi rozmanitými ovocnými chutěmi (granátové jablko, třešně, kámen, malina…) je to velmi komplexní víno. Les Amoureuses je opojné, ale svěží, velmi smyslné, jemné s chutí červeného ovoce a vůní růží.