Chant des Vignes Sec 2016, Domaine Cauhapé

Kód: DRW12220116
323 Kč –41 %
DRW12220116
323 Kč –41 % 192 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Intenzivní vůně s jemnými květinovými tóny přechází do exotického ovoce a bílé broskve. Svěží a krásně vyvážené na patře s nádhernou chutí citrusů a atraktivním minerálním závěrem. 

Podloží - křemičito-jílové. 10 let stará vinice.  Hrozny se sklízí ručně na konci září. Macerace na slupkách probíhala 12 hodin. Zrálo v nerezových tancích na jemných kalech. 

Odrůdové složení: 60 % Gros Manseng, 40 % Camaralet. 

Pijte jako aperitiv nebo s ústřicemi a mořskými plody, chřestem, jemnými rybími pokrmy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Jurançon
Ročník: 2016
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

le-domaine-leshommes1

Cauhaupé, Francie, Jurançon 

Mezi Biarritzem a Lurdy obráceným k Pyrenejím v srdci Bearn vytváří Henri Ramonteu z výjimečného terroir vynikající suchá a sladká bílá vína. Vinice o ploše 42 ha leží na strmých svazích orientovaných na jih nebo jihovýchodním směrem s nadmořskou výškou až 400 m n. m.

Odrůda Petit Manseng je ideální k výrobě sladkého vína a doplňuje svou plností cuvée suchých vín. Gros Manseng a Courbu přinášejí jemnost a ovoce. Camaralet a Lauzet jsou starodávné odrůdy, jejichž obliba ve výsadbách postupně roste v souvislosti s novou generací suchých vín v Jurançonu.

Veškeré práce ve vinicích včetně sklizně se provádí ručně. 80% sklizně kvasí, a poté zraje 6 měsíců až 2 roky ve francouzských dubových sudech. Pouze top cuvée obdrží nový sud.