Château Citran 2014

Kód: DRW10263014
hide-price
580 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Touko-Haus se stal vlastníkem Château Citran v roce 1987 s cílem zvýšit kvalitu vína na nejvyšší možnou úroveň. Ve vinici i ve vinařství byl proveden obrovský program obnovy. Zanedbaná půda byla šetrně regenerována a opuštěné pozemky byly znovu osázeny. 100 hektarů Château de Citran je rozděleno mezi vinice Cabernet Sauvignon (přibližně 50 %), Merlot a malé množství Cabernet Franc. Péče o každou révu závisí na umístění jejího jednotlivého pozemku. Některé jsou pěstovány ekologicky a jiné tradičními metodami. Prioritou zámku je dokonalé zrání hroznů, které jsou sbírány ručně ve správný okamžik. Ve vinařství se podruhé roztřídí, než se zbaví destilátu, lisuje se a pak se začne s fermentací. Každá odrůda je vinifikována samostatně, což umožňuje Ericovi Boissenotovi (hlavnímu enologovi) připravit finální směs způsobem, který nejlépe odráží nový ročník. Zrání trvá asi 15 měsíců a probíhá v dubových sudech (1/3 nového dřeva). Víno má hluboký karmínový odstín a jeho vůně má působivou aromatickou paletu tmavého ovoce a koření. Chuť je harmonická s dokonale vyváženými taniny. Toto cuvée bude mít svou nejlepší dobu na konzumaci po 10 až 15 letech zrání v lahvi. 58 % Cabernet Sauvignon, 42 % Merlot.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Bordeaux
Ročník: 2014
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Haut-Médoc

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Château_Citran

Château Citran, Francie, Bordeaux

Château Citran (100 ha vinic) patří mezi nejstarší v celém Médocu. Rodina Donissan de Citran zde vládla velmi dlouhou dobu, od 13. století až do roku 1832.

Současnost reprezentuje rodina Merlaut (od roku 1996) a páva, kterého má zámek ve znaku i na etiketě, můžeme samozřejmě potkat i během případné návštěvy zámku.