Château Labégorce

Webová stránka značky: Château Labégorce

Chateau+labegorce+s

Labegorce, Francie, Bordeaux

Tento elegantní zámek (70 ha vinic) sousedí s Château Margaux a Lascombes a současní vlastníci rodina Perrodo ho získali v roce 1989.

Po masivních investicích jsou vína každým rokem stále více žádaná a patří mezi největší skvosty ve své cenové kategorii. 

Na 65 hektarové vinici Chateau Labegorce je vysazeno 50 % Cabernet Sauvignon, 45 % Merlot, 3 % Cabernet Franc a 2 % Petit Verdot. To představuje změnu ve vinici, protože se zvýšilo procento Merlotu. Velikost vinice se také rozšířila z 36 hektarů na 53 hektarů.

Vinice jsou vysazeny v hustotě 9 000 vinic na hektar. V průměru je réva stará 30 let. Labegorce má však i starší révy. Značná část vinice byla vysázena v padesátých letech minulého století a je zde část révy staré více než 100 let! Terroir Chateau Labegorce je složen převážně ze štěrku, jílu, písku a písku smíšeného s vápencovou půdou. 

Vinifikace Chateau Labegorce probíhá v kombinaci cementových nádrží a vany z nerezové oceli. Malolaktická fermentace probíhá v nádrži a vaně. Víno zraje v 50 % nových sudech z francouzského dubu v průměru 15 měsíců.

 

Žádné produkty značky Château Labégorce nebyly nalezeny...