Châteauneuf-du-Pape Hommage à Jacques Perrin 2012, Château de Beaucastel

Kód: DRW26241612
15 146 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: 60% Mourvedre, 20% Grenache, 10% Counoise a 10% Syrah. Vinifikace a zrání probíhá s ohledem na tradiční postupy ve velkých dřevěných sudech. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších vín z Rhony, produkce pouhých 400 bedýnek. Vína mají ohromný potenciál, dle ročníku i několik desetiletí. V hodnocení světových kritiků se vždy blíží maximální 100 bodové hranici.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Valléedu Rhône - Sud
Ročník: 2012
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

perrin_beaucastel_portrait_famille_1_300_philippemartineau_jpg_14272

Château de Beaucastel, Francie, Vallée du Rhône 

Rodinu Perrin, která vlastní slavné Château de Beaucastel, provází ohromná reputace po celém světě a vína z jejich produkce patří mezi absolutní špičku francouzského vinařství, což dokazují vynikající hodnocení všech věhlasných expertů a kritiků. Kromě hvězdných Châteauneuf-du-Pape ze Château de Beaucastel rodina produkuje skvělá vína pod značkou Perrin & Fils a La Vieille Ferme, která se pyšní výjimečným poměrem kvality a ceny.

Historie Château de Beaucastel sahá až do 16. století, kdy se rodina stejného jména usadila v Châteauneuf-du-Pape. Význam tohoto rodu byl potvrzen v roce 1687, kdy byl Pierre Beaucastel jmenován do čela města Courthezon francouzkým králem Ludvíkem XIV. Tímto originálním dopisem od krále se rodina samozřejmě může pochlubit dodnes. V současné době vinařství reprezentuje již pátá generace rodiny Perrin, která vlastní jedny z nejlepších poloh oblasti a produkuje vína té nejvyšší kvality. Přírodní organické postupy při práci jak ve vinicích, tak ve sklepě jsou samozřejmostí.

Jako jedni z mála používají pro svá Châteauneuf všech 13 povolených odrůd, což umožňuje produkovat vína neobyčejně komplexní a harmonická. Vína ze Château de Beaucastel, jež v současné době patří mezi nejvýznamnější producenty francouzských vín, se vyznačují aristokratickou elegancí, která se v tomto slunečném regionu na jihu Francie nehledá snadno.