Chateauneuf du Pape Reserve des Cellestine AOC 2000, Henri Bonneau

Kód: DRW26230300
hide-price
4 346 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tmavě červená barva. Silná vůně s intenzivními květinovými akcenty, tóny červených bobulí a třešní. Sametově hebká struktura, hluboká, se sladkými kirschovými a ostružinovými tóny s osvěžujícím minerálním zakončením. 

 
Henri Bonneau (1938–2016) byl 12. generací rodiny vinařů. První ročník vyrobil v roce 1956. Jeho doména pokrývá pouze 6,5 ha. Hlavně je osázena odrůdou Grenache, která tvoří asi 90 % cuvée s malým množstvím Mourvèdre, Counoise a Vaccarèse. Henri Bonneau cítil, že Syrah není vhodný pro Châteauneuf-du-Pape, a také nedůvěřoval novým klonům a neměl rád vinice starší 50 let, za ideální považoval stáří vinic 30 až 50 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Sud
Ročník: 2000
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

henri bonneau

Domaine Henri Bonneau, Francie, Rhôna, Chateauneuf-du-Pape

Henri Bonneau (1938-2016) je 12. generací vinařů. Svůj první ročník vyrobil v roce 1956.
Vinařství pokrývá pouze 6 ha, převážně osázená Grenache, která obvykle zahrnuje více než 90% směsi a přidává se s malým množstvím Mourvedre, Counoise a Vaccarèse. Bonneauova vína patří mezi nejznámější a nejdražší na světě z Chateauneuf du Pape a není vůbec snadné se k nim dostat.
I přes vysokou cenu vín byl Bonneau velmi skromně žijící muž. Ani pro výrobu vína nepotřeboval drahé technologie. Důvěřoval pouze své intuici. Žádná analýza, žádný technický přístup k procesu kvašení. Byl zcela osvobozen od globálního obchodu s vínem. A možná právě pro to jsou jeho vína tak unikátní.