Châteauneuf-du-Pape rouge MAGNUM 2012, Château de Beaucastel

Kód: DRW26240312MAG
5 270 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 30% Grenache, 30% Mourvèdre, 15% Syrah a dalších 10 povolebných odrůd na rozloze 70 ha vinic vysázených v 60. letech. Château de Beaucastel je považováno za jedno z největších vín ve Francii. Je známé svou elegancí, rovnováhou a potenciálem stárnutí. Beaucastel má výjimečný terroir na severní hranici Châteauneuf du Pape, vystavený větru Mistral. Všech třináct odrůd bylo pěstováno organicky již od šedesátých let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2012
Druh: Červené
Objem láhve: 1,5l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

perrin_beaucastel_portrait_famille_1_300_philippemartineau_jpg_14272

Château de Beaucastel, Francie, Vallée du Rhône 

Rodinu Perrin, která vlastní slavné Château de Beaucastel, provází ohromná reputace po celém světě a vína z jejich produkce patří mezi absolutní špičku francouzského vinařství, což dokazují vynikající hodnocení všech věhlasných expertů a kritiků. Kromě hvězdných Châteauneuf-du-Pape ze Château de Beaucastel rodina produkuje skvělá vína pod značkou Perrin & Fils a La Vieille Ferme, která se pyšní výjimečným poměrem kvality a ceny.

Historie Château de Beaucastel sahá až do 16. století, kdy se rodina stejného jména usadila v Châteauneuf-du-Pape. Význam tohoto rodu byl potvrzen v roce 1687, kdy byl Pierre Beaucastel jmenován do čela města Courthezon francouzkým králem Ludvíkem XIV. Tímto originálním dopisem od krále se rodina samozřejmě může pochlubit dodnes. V současné době vinařství reprezentuje již pátá generace rodiny Perrin, která vlastní jedny z nejlepších poloh oblasti a produkuje vína té nejvyšší kvality. Přírodní organické postupy při práci jak ve vinicích, tak ve sklepě jsou samozřejmostí.

Jako jedni z mála používají pro svá Châteauneuf všech 13 povolených odrůd, což umožňuje produkovat vína neobyčejně komplexní a harmonická. Vína ze Château de Beaucastel, jež v současné době patří mezi nejvýznamnější producenty francouzských vín, se vyznačují aristokratickou elegancí, která se v tomto slunečném regionu na jihu Francie nehledá snadno.