Clos Floridene blanc 2013

Kód: DRW12080613
760 Kč –20 %
Clos Floridene 2013
760 Kč –20 % 611 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Le Clos Floridene je vinařství umístěné ve městě Pujols v označení Graves. Patří k vinicím Denis Dubourdieu a jeho název je odvozen od sdružení Denis Dubourdieu a jeho manželky Florence Dubourdieu, zakladatelů panství. Vinice Floridene pokrývá 42 hektarů rozložených v bílé a červené barvě. Clos vyrábí zejména lahodná suchá bílá vína vyrobená ze Semillonu (56 %) a Sauvignonu (44 %). Majitelé jsou citliví na respektování půdy a životního prostředí, aby se zachoval veškerý potenciál a kvalita vinice. Ve vůni je intenzivní kiwi, grapefruit, muškátový oříšek a bylinky. V chuti je suché, šťavnaté a pronikavé, s tóny zeleného fíku, papáji a bylin. Živá kyselina a dlouhý závěr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Bordeaux
Ročník: 2013
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Graves

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Clos Floridene

Clos Floridene, Francie, Bordeaux, Pessac Leognan

Název a historie Clos Floridène jednoduše evokuje jména jejích zakladatelů: Denis a Florence Dubourdieu. Na začátku, v roce 1982, je Clos Floridène malé vinařství se 2 hektary starých bílých vinic Sémillon a Muscadelle, vinařský dům, starý sklep a 2 ha pustiny vysazené od jejich akvizice v Cabernet Sauvignon. Postupným nákupem sousedních pozemků se vytvářela současná vinice. V roce 1991 se Clos Floridène významně rozrostla připojením k Château Montalivet, vinici o rozloze 13 ha, většinou sousedící s Floridène.

Terroir vinice Clos Floridène je udržován tradiční orbou, zcela bez herbicidů. Organická hnojiva jsou založena na rostlinných kompostech. Zelené práce probíhají výhradně ručně s velkou péčí. Clos Floridène vyrábí suché bílé víno a červené víno z označení Graves. Červená vinice (17,3 ha) má vysoký podíl Cabernet Sauvignon (72 %) spojený s 28 % Merlotem.

Tato vína nabízí originální charakter, silně poznamenaný neobvyklou asociací k Bordeaux - Cabernet Sauvignon na vápenci. V jasné a intenzivní barvě má ​​aroma jahod z černého rybízu s tóny máty a lékořice. Jeho ovocné a tříslovinové chutě jsou silné, hedvábné a svěží.