Côte-Rôtie ‚Madinière‘ 2012, Domaine Yves Cuilleron

Kód: DRW26250912
1 775 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% Syrah pěstovaný na rozloze 4 ha situovaný na jižní / jihovýchodní stranu, v podloží vinice převažuje břidlice. „Madinière“ je název potoka na úpatí kopce. Zrání na sudu probíhá po dobu min. 18 měsíců. Tělo vína je velmi intenzivní, obohacený o kořenitost a dobře integrované třísloviny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2012
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

domaine-yves-cuilleron-4

Yves Cuilleron, Francie, Rhôna

Vinařství Yves Cuilleron, které nalezneme ve vesničce Chavaney, je považováno za superstar Severní Rhôny v apelacích Condrieu, Côte-Rotie a St. Joseph. Produkuje rovněž vína apelací St. Peray a Cornas. Yves převzal kontrolu nad vinařstvím v roce 1986, poté co ho odkoupil od svého strýce Antoine, který produkoval konstantně dobré Condrieu, které však nikdy nepatřilo ke špičce. Ačkoli Yves neměl s vinohradnictvím žádné zkušenosti a vyučen byl ve skutečnosti mechanikem, v průběhu několika málo let se stal jedním z nejvýznamnějších producentů v apelaci Condrieu.

Obhospodařuje celkem 52 hektarů, z toho 12 ha v kategorii VDP, s roční produkcí 300 000 lahví.

V roce 1996 Yves Cuilleron, Pierre Gaillard a Francois Villard společně založili vinařství Vins de Vienne, ve kterém nabízí všechny známe apelace Côtes du Rhône.