Côte-Rôtie Côte Blonde 2012, Domaine René Rostaing

Kód: DRW26260312
4 396 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 95% Syrah, 5% Viognier situovaném převážně na strmém svahu z minerálního podloží s obsahem pazourku a slídy. Nejstarší keře dosahují věku až 50 let. Hrozny jsou jen částečně odstopkovány, zrají převážně ve starých dubových sudech. Jedná se o velmi tělnaté a elegantní víno s jedinečnou texturou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2012
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

PierreReneRostaing

Rostaing, Francie, Rhôna

René Rostaing je považován za jednoho z velikánů v Côte-Rotie. Začal v roce 1971 s pouhým 0,47 ha půdy. V roce 1990 zdědil po svém otci, který byl presidentem vinařské asociace v Côte-Rotie dlouhých třiatřicet let, dalších 3,5 ha půdy. V roce 1993 mu jeho strýc přenechal dalších 1,2 ha. Spolu s 0,2 ha v apelaci Condrieu obhospodařuje v současné době přibližně 6 ha.

V nejlepších ročnících produkuje top cuvée La Landonne, které pochází z velké části z poloh zděděných po svém otci a cuvée Côtes Blonde, kde nejdeme i 75 let staré keře, rovněž tak několik řádků bílé odrůdy Viognier, která je povolena do vín Côte-Rotie přidávat. Ve slabších ročnících se top cuvée neprodukují a hrozny jsou přimíchány do základního Cuvée Classique. Bílé Condrieu La Bonnette je vzácné bílé víno s celkovou roční produkcí 160 kartónů. René Rostaing rovněž vlastní Domaine de Puech Chaud, kde produkuje několik zajímavých cuvée apelace Côteaux du Languedoc.