Coudoulet de Beaucastel rouge 2014, Château de Beaucastel

Kód: DRW26240214
672 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 40 % Grenache, 30 % Mourvèdre, 20 % Syrah, 10 % Cinsault. Jedná se o velkolepé víno s 30 hektary vinic zasazených východně od vlajkové lodi Château de Beaucastel na hranici apelace Châteauneuf-du-Pape. Podložím je mořské dno z období Miocene pokryté sedimenty a oblázky. Stárnutí v dubových sudech po dobu 6 měsíců. Bohaté a vrstvené tělo vína se skvěle páruje např. s pečeným hovězím masem nebo zvěřinou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2014
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

perrin_beaucastel_portrait_famille_1_300_philippemartineau_jpg_14272

Château de Beaucastel, Francie, Vallée du Rhône 

Rodinu Perrin, která vlastní slavné Château de Beaucastel, provází ohromná reputace po celém světě a vína z jejich produkce patří mezi absolutní špičku francouzského vinařství, což dokazují vynikající hodnocení všech věhlasných expertů a kritiků. Kromě hvězdných Châteauneuf-du-Pape ze Château de Beaucastel rodina produkuje skvělá vína pod značkou Perrin & Fils a La Vieille Ferme, která se pyšní výjimečným poměrem kvality a ceny.

Historie Château de Beaucastel sahá až do 16. století, kdy se rodina stejného jména usadila v Châteauneuf-du-Pape. Význam tohoto rodu byl potvrzen v roce 1687, kdy byl Pierre Beaucastel jmenován do čela města Courthezon francouzkým králem Ludvíkem XIV. Tímto originálním dopisem od krále se rodina samozřejmě může pochlubit dodnes. V současné době vinařství reprezentuje již pátá generace rodiny Perrin, která vlastní jedny z nejlepších poloh oblasti a produkuje vína té nejvyšší kvality. Přírodní organické postupy při práci jak ve vinicích, tak ve sklepě jsou samozřejmostí.

Jako jedni z mála používají pro svá Châteauneuf všech 13 povolených odrůd, což umožňuje produkovat vína neobyčejně komplexní a harmonická. Vína ze Château de Beaucastel, jež v současné době patří mezi nejvýznamnější producenty francouzských vín, se vyznačují aristokratickou elegancí, která se v tomto slunečném regionu na jihu Francie nehledá snadno.