Crozes-Hermitage ‚Laya‘ 2016, Domaine Yves Cuilleron

Kód: DRW26251616
645 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 % Syrah z parcely o rozloze 2 ha, která se nachází jižně od města Tain l'Hermitage na pozemku „Malfondière“. „Laya“ není název vinné tratě, ale staré místní jméno okresu Tain-l'Hermitage. Jedná se o velmi kamenité písčité půdy. Vinice je obdělávána bez syntetických hnojiv a postřiků s důrazem na ekologii a druhovou rozmanitost. Vína jsou školena na sudu po dobu 16 měsíců. Jedná se o gurmánské víno ideálně podávané k jemnému červenému masu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2016
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

domaine-yves-cuilleron-4

Yves Cuilleron, Francie, Rhôna

Vinařství Yves Cuilleron, které nalezneme ve vesničce Chavaney, je považováno za superstar Severní Rhôny v apelacích Condrieu, Côte-Rotie a St. Joseph. Produkuje rovněž vína apelací St. Peray a Cornas. Yves převzal kontrolu nad vinařstvím v roce 1986, poté co ho odkoupil od svého strýce Antoine, který produkoval konstantně dobré Condrieu, které však nikdy nepatřilo ke špičce. Ačkoli Yves neměl s vinohradnictvím žádné zkušenosti a vyučen byl ve skutečnosti mechanikem, v průběhu několika málo let se stal jedním z nejvýznamnějších producentů v apelaci Condrieu.

Obhospodařuje celkem 52 hektarů, z toho 12 ha v kategorii VDP, s roční produkcí 300 000 lahví.

V roce 1996 Yves Cuilleron, Pierre Gaillard a Francois Villard společně založili vinařství Vins de Vienne, ve kterém nabízí všechny známe apelace Côtes du Rhône.