Cuvée 741 Extra-Brut, Champagne Jacquesson

Kód: DRW20171665
1 681 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení 57% Chardonnay, 22% Pinot Meunier, 21% Pinot Noir. Vína série 700 jsou dlouhodobě jedny z nejlepších neročníkových vín z Champagne na trhu. V toto Cuvée je odrazem ročníku 2013 z vybraných poloh Ay, Dizy, Hautvillers, Avize and Oiry. Vhodné ke spárování ke grilovaným bílým masům, obzvláště k rybám.

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Země: Francie
Region: Champagne
Druh: Šumivé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Vallé de la Marne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

champagne-jacquesson

Jacquesson, Francie, Champagne

Vinařství, které sídlí v Dizy, kousek od Epernay, bylo založeno roku 1798 v Châlons-sur-Marne a řídí jej bratři Laurent a Jean-Hervé Chiquet. Již od raného počátku své existence vinařství provází obrovská reputaci – Napoleon jako uznání udělil zlatou medaily za kvalitu vín.

Základem hospodaření ve vinicích statutu 1er Cru a Grand Cru (Côte des Blancs – obce Avize a Oiry, a Vallée de la Marne – obce Aÿ, Dizy a Hautvillers) jsou udržitelné postupy, vyloučení herbicidů a systémových chemických postřiků. Ozelenění meziřadí vinic na jaře a na podzim je samozřejmostí. Hnojiva se používají organická.

Na lisování se užívají tradiční vertikální lisy – na víno se používá pouze šťáva z prvního lisování. Komplexní, bohatá a složitá vína spontánně fermentují a zrají ve velkých dřevěných sudech po několik měsíců, než proběhne samovolné jablečno-mléčné kvašení. Siřičitany se používají minimálně. Dozáž činí 1-6 g/l, tzn. kategorie Extra-Brut.

Vína série 700 jsou dlouhodobě jedny z nejlepších neročníkových vín z Champagne na trhu. Vinařství jako jedno z prvních začalo lahvovat vína z jednotlivých vinic – tzv. lieu-dit.