Cuvée Grande Sendrée Brut 2009, Champagne Drappier

Kód: DRW20011209
2 178 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuvée 55% Pinot Noir a 45% Chardonnay pocházejí ze 3 různých crus - hlavně Urville, Montagne de Reims a Cramant. Víno zraje ve velkých dubových sudech. Poté na kvasnicích v lahvi dalších nejméně 6 let. Hodí se ke složitějším úpravám dušených masitých pokrmů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Země: Francie
Region: Champagne
Ročník: 2009
Druh: Šumivé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Aube

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

01_1

Drappier, Francie, Champagne

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel a vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes.

Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha – neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden z tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým obsahem až do velikosti Melchizedec (30litrů). Jako jediný nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích. Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.