Gevrey-Chambertin Clos St. Jacques Premier Cru 2017, Domaine Armand Rousseau

Kód: DRW15120417
hide-price
7 239 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Armand Rousseau s podílem 5,5 akrů představuje 40 % celkové výměry této slavné Premier Cru, o které mnozí tvrdí, že má kvalitu Grand Cru a je jednou z nejlepších vinic Premier Cru v celém Côte d´Or. Vinice se nachází přímo na svahu od vesnice. Expozice je na východ, vinice si dopřává dostatek ranního slunce.

Vinifikace: Hrozny jsou pečlivě tříděny, jakmile dorazí do vinařství. Po chlazené maceraci trvající pět až sedm dní musí mošt gravitačně cestovat do sudu, kde zůstane po celý proces vinifikace, který trvá obvykle 18–24 měsíců. Každé víno Armand Rousseau se plní do lahví nefiltrované.

2017 Gevrey-Chambertin 1er Cru Clos Saint-Jacques zraje 80 % v nových dubových sudech. Za výrazným prvkem dubu a cedru skrývá krásnou vůni červeného a černého bobulového ovoce, pomerančové kůry, bohatých půdních tónů a pivoňky. Na patře je víno středně plné až plné, pikantní s tónem vanilky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2017
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Armand Rousseau

Domaine Armand Rousseau, Francie, Burgundsko, Côte d'Or

Domaine Armand Rousseau  se řadí k absolutní elitě burgundského vinařství.  Eric Rousseau vtiskl svým vínům kombinaci elegance, noblesy, hutnosti a hebkosti s lehce kořenitými tóny, jež dodávají těmto vínům specifickou odlišnost. Tento dobře definovatelný styl, který byl vytvořen předchozími třemi generacemi, zanechal výjimečné dědictví, které dnes ocení každý opravdový milovník burgundského vína.

Armand Rousseau se narodil v roce 1884 v rodině, která se významně zabývala vinařským průmyslem jako obchodníci, bednáři a vinaři. V roce 1909 vyženil několik viničních pozemků a současnou budovu domén ve vesnici Gevrey-Chambertin.

Charles Rousseau, narozen v roce 1923, začal pracovat na panství svého otce v roce 1946. Charles studoval právo a následně enologii na univerzitě v Dijonu. Jeho otec Armand byl zabit při automobilové nehodě v roce 1959 a Charles tak převzal chod vinařství. 

Současným vinařem je syn Charlese Rousseaua, Eric Rousseau.