Geyser Sec 2016, Domaine Cauhapé

Kód: DRW12220316
484 Kč –38 %
DRW12220316
484 Kč –38 % 300 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 30 % Gros Manseng, 30 % Petit Manseng , 30 % Camaralet, 5 % Lauzet. Odrůda Petit Manseng je ideální k výrobě sladkého vína a doplňuje svou plností cuvée suchých vín. Gros Manseng přináší jemnost a ovoce. Camaralet a Lauzet jsou starodávné odrůdy, jejich obliba ve výsadbách postupně roste v souvislosti s novou generací suchých vín v Jurançonu. Veškeré práce ve vinicích včetně sklizně se provádí ručně. Fermentace a stárnutí na hrubých kalech probíhá v nerezových tancích po dobu 5 měsíců. Snoubí se s bílými masy a grilovanými rybami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Jurançon
Ročník: 2016
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

le-domaine-leshommes1

Cauhaupé, Francie, Jurançon 

Mezi Biarritzem a Lurdy obráceným k Pyrenejím v srdci Bearn vytváří Henri Ramonteu z výjimečného terroir vynikající suchá a sladká bílá vína. Vinice o ploše 42 ha leží na strmých svazích orientovaných na jih nebo jihovýchodním směrem s nadmořskou výškou až 400 m n. m.

Odrůda Petit Manseng je ideální k výrobě sladkého vína a doplňuje svou plností cuvée suchých vín. Gros Manseng a Courbu přinášejí jemnost a ovoce. Camaralet a Lauzet jsou starodávné odrůdy, jejichž obliba ve výsadbách postupně roste v souvislosti s novou generací suchých vín v Jurançonu.

Veškeré práce ve vinicích včetně sklizně se provádí ručně. 80% sklizně kvasí, a poté zraje 6 měsíců až 2 roky ve francouzských dubových sudech. Pouze top cuvée obdrží nový sud.