Grüner Veltliner ‚Donaugarten‘ Steinfeder 2016, Weingut Franz Hirtzberger

Kód: DRW61010716
648 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejtypičtější rakouská odrůda a zároveň přesný reprezentant vín kategorie Steinfeder, tedy svěžích nekomplikovaných vín, které lze i dobře kombinovat zejména s jarními ingrediencemi, například s chřestem. Vhodný i k velikonočním pokrmům s nádivkami z medvědím česnekem a kopřivami. Odrůda Veltlínské zelené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Rakousko
Region: Wachau
Ročník: 2016
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

franz-hirtzberger

Franz Hirtzberger, Rakousko, Wachau

Pátá generace rodiny Hirtzberger se zde stará o 20 ha vinic, které byly osázeny v údolí Wachau již ve 13. století. Přestože se jedná o rodinné vinařství a víno vyrábí s využitím veškerých moderních znalostí, které mají k dispozici, jsou stále věrni tradičním postupům svých předků. Charakter všech vín se vytváří ve vinici, kde k jednotlivým parcelám přistupují se speciální péčí, provádějí krátký řez, pečlivé vedení, přísné probírání a výběr před a během sklizně. Nepřikládá se nějak zásadní význam starým keřům, ale spíše se soustředí na „drastické“ redukce a několikastupňový ruční sběr a procházení vinice několikrát v průběhu sklizně, aby mohli zaručit, že jsou vybírány pouze ty nejlepší hrozny. Mošt kvasí v ocelových tancích pouze s přispěním přírodních kvasinek.

Další zrání probíhá v tradičních velkých dřevěných sudech. Cílem mají být vína minimálně „ohnutá“, co nejpřesvědčivěji vyjadřující konkrétní místo původu, odrůdu a ročník. Zvláštností je sklep, kde všechna tato vína vznikají. Je zanořen do kopce jednoho z klenotů oblasti Wachau – vinice Singerriedel, kde vznikají každoročně jedny z nejlepších ryzlinků v celém Rakousku.

Vinařství patří mezi 5 nejlepších vinařů v regionu Wachau. Vína jsou Robertem Parkerem pravidelně hodnocena nad 90 bodů, např. Riesling 2006 s 98 body.