Meursault 1er Cru Les Charmes 2014, Domaine des Comtes Lafon

Kód: DRW17020714
hide-price
2 410 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající Mersault s vůní sušené kdoule doplňující vůni citrusových plodů, ořechů a kouře. Chuť je dobře vyvážená a harmonická s tóny mandarinky a pomerančové kůry, dubový sud je pěkně integrovaný. Velmi jemné, velmi sofistikované.

Odrůdové složení: 100 % Chardonnay

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2014
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dominique Lafon

Domaine des Comtes Lafon, Francie, Burgundsko, Côte d'Or 

Domaine des Comtes Lafon je v rodině Lafon od roku 1865. Dominique Lafon převzal vinařství v roce 1983. Skládá se z přibližně 14 hektarů v obcích Volnay, Monthélie, Chassagne-Montrachet a samozřejmě Meursault, kde se Domaine a jeho monopolní vinice Clos de la Barre se nacházejí. V roce 1923 oživil Dominiqueho pradědeček Jules Lafon myšlenku na tradiční burgundské posklizňové jídlo a uspořádal první Paulée de Meursault v Domaine des Comtes Lafon. Tato tradice je stále silná!

Kromě rodinných podniků vlastní Dominique také pozemky v Mâcon pod doménovým jménem Les Héritiers du Comte Lafon. V poslední době nakupuje vinice na celém Côte de Beaune a pod svým vlastním jménem plní lahvová vína. Všechny jeho vinice jsou pěstovány biodynamicky a je hrdý na to, že vlastní každý Premier Cru v Meursaultu. Jako součást čtvrté generace vinařů v rodině Lafonů jsou Dominique a jeho vína slavná nejen v Burgundsku, ale po celém světě.