Meursault 1er Cru Porusots 2012, Domaine des Comtes Lafon

Kód: DRW17021112
hide-price
2 973 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meursault 1er Cru Porusots z roku 2012 z Domaine des Comtes Lafon má jemnou a krásně definovanou strukturu. Toto víno má velký potenciál. Chuť je čistá, svěží a vyvážená, na vstupu náznak kyselého citronu, ale poté zjemňuje do tónů bílé čokolády s dlouhým, vytrvalým závěrem. Toto je další vynikající počin Dominique Lafona.


V Meursaultu je jedna doména, která vyniká jak kvalitou, tak výslednou celosvětovou reputací: Domaine des Comtes Lafon. Dům byl založen na počátku 19. století bohatým amatérem jménem Jules Lafon a dnes jej řídí jeho pravnuk Dominique Lafon. Využívá stejné rodinné tradice a zahrnuje 13 označení. Doména si dlouhodobě klade za cíl chránit životní prostředí ve svém procesu výroby vína. Nyní používá biodynamiku a v roce 1998 byla oficiálně klasifikována jako „organická“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2012
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dominique Lafon

Domaine des Comtes Lafon, Francie, Burgundsko, Côte d'Or 

Domaine des Comtes Lafon je v rodině Lafon od roku 1865. Dominique Lafon převzal vinařství v roce 1983. Skládá se z přibližně 14 hektarů v obcích Volnay, Monthélie, Chassagne-Montrachet a samozřejmě Meursault, kde se Domaine a jeho monopolní vinice Clos de la Barre se nacházejí. V roce 1923 oživil Dominiqueho pradědeček Jules Lafon myšlenku na tradiční burgundské posklizňové jídlo a uspořádal první Paulée de Meursault v Domaine des Comtes Lafon. Tato tradice je stále silná!

Kromě rodinných podniků vlastní Dominique také pozemky v Mâcon pod doménovým jménem Les Héritiers du Comte Lafon. V poslední době nakupuje vinice na celém Côte de Beaune a pod svým vlastním jménem plní lahvová vína. Všechny jeho vinice jsou pěstovány biodynamicky a je hrdý na to, že vlastní každý Premier Cru v Meursaultu. Jako součást čtvrté generace vinařů v rodině Lafonů jsou Dominique a jeho vína slavná nejen v Burgundsku, ale po celém světě.