Millésimé Brut Grand Cru 2007, Champagne Egly-Ouriet

Kód: DRW20160407
3 872 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ročníkové šampaňské, 70% Pinot Noir a 30% Chardonnay z více než čtyřicetiletých keřů zrálo neodstřeleno 75 měsíců. Víno s dlouhým archivačním potenciálem, které se podává k ojedinělým příležitostem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Země: Francie
Region: Champagne
Ročník: 2007
Druh: Šumivé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Montagne de Reims

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Egly-Ouriet

Egly-Ouriet, Francie, Champagne

Tento kultovní šampaňský dům v současné době řídí nadaný vinař Francis Egly se svým otcem Michelem, který zdědil vinice od svého otce Charlese. Doména disponuje přibližně osmi hektary vinohradů, kdy všechny leží na území se statusem Grand Cru, převážně v Ambonnay (kde Francois a Michel vlastní 7,2 ha), ale také ve Verzenay (dalších 1,2 ha) a v Bouzy (maličká parcela).

Vinohrady, jejichž stáří se pohybuje mezi 30 a 50 lety, jsou osázeny ze 75 % odrůdou Pinot Noir, zbylých 25 % tvoří hlavně Chardonnay a stará výsadba Pinot Meunier ve Vrigny.

Vína fermentují v dřevěných sudech, nejsou čiřena nebo filtrována před lahvováním pro druhotnou fermentaci a velmi se šetří se sírou. Vína jsou obvykle tři až čtyři roky na kvasnicích, ale někdy i déle (sedm let v případě ročníku 1996). Jsou minimálně dozážována a informace o délce zrání a odstřelení z kvasnic jsou vždy na zadní etikety láhve.