Monthélie 1er Cru Les Duresses 2008, Domaine des Comtes Lafon

Kód: DRW17020808
hide-price
543 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto víno pochází z terroir s dobrými aspekty na sever i na východ. Po období stárnutí víno získává velmi pěknou tříslovinovou strukturu a intenzivní tóny červeného a černého ovoce. Výborně spárujete je s pokrmy výrazných chutí jako je zvěřina nebo masa s omáčkou.

Odrůdové složení: 100 % Pinot Noir

V Meursault je jedna doména, která vyniká jak kvalitou, tak výslednou celosvětovou reputací: Domaine des Comtes Lafon. Dům byl založen na počátku 19. století bohatým amatérem jménem Jules Lafon a dnes jej řídí jeho pravnuk Dominique Lafon. Využívá stejné rodinné tradice a zahrnuje 13 označení. Doména si dlouhodobě klade za cíl chránit životní prostředí ve svém procesu výroby vína. Nyní používá biodynamiku a v roce 1998 byla oficiálně klasifikována jako „organická“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2008
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Monthélie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dominique Lafon

Domaine des Comtes Lafon, Francie, Burgundsko, Côte d'Or 

Domaine des Comtes Lafon je v rodině Lafon od roku 1865. Dominique Lafon převzal vinařství v roce 1983. Skládá se z přibližně 14 hektarů v obcích Volnay, Monthélie, Chassagne-Montrachet a samozřejmě Meursault, kde se Domaine a jeho monopolní vinice Clos de la Barre se nacházejí. V roce 1923 oživil Dominiqueho pradědeček Jules Lafon myšlenku na tradiční burgundské posklizňové jídlo a uspořádal první Paulée de Meursault v Domaine des Comtes Lafon. Tato tradice je stále silná!

Kromě rodinných podniků vlastní Dominique také pozemky v Mâcon pod doménovým jménem Les Héritiers du Comte Lafon. V poslední době nakupuje vinice na celém Côte de Beaune a pod svým vlastním jménem plní lahvová vína. Všechny jeho vinice jsou pěstovány biodynamicky a je hrdý na to, že vlastní každý Premier Cru v Meursaultu. Jako součást čtvrté generace vinařů v rodině Lafonů jsou Dominique a jeho vína slavná nejen v Burgundsku, ale po celém světě.