Muscat d‘Alsace d‘Elément 2015, Domaine Bott-Geyl

Kód: DRW28030415
417 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 60% Muscat Ottonel, 40% Muscat d'Alsace. Vinifikace probíhá při kontrolované teplotě na autochtonních kvasinkách 5 měsíců, poté následuje ležení na kalech. V září během lahvování jen lehce filtrováno, v duchu filozofie bio-dynamického vinaře (certifikovaného 2004), bez dalších přísad. Ideální jako aperitiv ke chřestu, či jarnímu salátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Alsace
Ročník: 2015
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

1_Domaine-Bott-Geyl_01_Jean-ChristopheEtValerie_Domaine-Bott-Geyl

Bott Geyl, Francie, Alsasko

Proslulou alsaskou usedlost, s tradicí sahající do roku 1795, v současnosti obhospodařuje Jean-Christophe Bott, přímý potomek zakladatele Jean-Martina Geyla.

Pěstuje nejlepší tradiční bílé odrůdy Alsaska jako Pinot Blanc, Auxerrois, Pinot Gris, Muscat, Riesling a Gewürtztraminer na celkem 15 ha zahrnující 6 Grands Crus a 4 Lieux-dits (80 parcel rozdělených do 7 obcí, od Ribeauvillé ke Kientzheimu). Ve vinicích se od roku 2000 hospodaří organicky a od roku 2002 dle zásad biodynamického zemědělství tak, aby se vyzdvihly přirozené vlastnosti a jedinečnost každého terroiru, a tomu je i podmíněna minimalistická a přirozená vinifikace.

Jean-Christophe čerpá ze svých stáží u vinařů z Francie (Domaine des Comtes Lafon, Bourgogne), Německa (Théo Luckert, Franken) a Nového Světa (Rolf Binder Veritas, Barossa Valley – Austrálie nebo Koopmanskloof, JAR).