Petrus 2006

Kód: DRW12130106
hide-price
32 252 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
Po úspěšném ročníku 2005 vyrobil Petrus v roce 2006 opět velkolepé víno. Má nesmírně silnou strukturu a koncentraci, charakteristickou pro toto víno.

Tmavé ovoce, maliny, moruše, náznaky marmelády a okvětní lístky růží. Chuť je středně plná s jemným taninem, jemně svírá ústa a prokazuje obdivuhodnou váhu a složitost. Můžeme rozpoznat i jemné pepřové tóny. Můžete se z krásy tohoto vína těšit hned nebo jej ještě podržet ve sklepě. Některé ročníky lze uchovat déle než padesát let.

Tato vzácná vína pocházejí z výjimečné 11,5 hektarové parcely, která leží na vyvýšené části Pomerolu a je tvořena unikátní kombinací jílovité půdy s obsahem železa. Zejména díky „modrému“ jílu získávají hrozny odrůdy Merlot vysoký podíl tříslovin, které způsobují neobyčejnou jemnost a eleganci výsledných vín.
Rozloha této vinice je mimochodem 9 krát menší než neméně slavné Château Lafite Rothschild.
 
Vzhledem k naší dlouholeté spolupráci s Château Pétrus máte 100% jistotu o garanci původu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční a raritní vína
Země: Francie
Region: Bordeaux
Ročník: 2006
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Pomerol

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

chateau-petrus

Petrus, Francie, Bordeaux, Pomerol

Chateau Petrus spadá do oblasti Pomerol. Patří mezi nejlépe hodnocená a nejdražší vína světa. 

Vinice Petrus - 11,4 ha jsou vysázeny na náhorní plošině ve východní části oblasti Pomerol. Hlavní odrůdou je Merlot 95 % a Cabernet Franc 5 %. Hrozny se skklízejí výhradně ručně a kvasí při kontrolované teplotě v betonových nádržích. Mladé víno zraje v nových dubových sudech po dobu minimálně 20 měsíců. Roční produkce je 30 000 lahví. 

Chateau Petrus bylo v 19. století ve vlastnictví rodiny Arnaud. Na konci druhé světové války patří Petrus madame Oubat, která věřila, že jsou vína z Pomerolu velmi podceňovaná oproti Medocu a Saint Emilionu. Upřednostňovala kvalitu nad kvantitou a to snížením výroby. Dostala svá vína na stůl královny Alžběty nebo i do rodiny Kennedyů. Po smrti madame Oubat se rodina rozhodla prodat část vinic panu Jean - Pierre Moueix. Jeho synové vinařství spravují dodnes. 

Vína Petrus mají velký potenciál k archivaci (50 let a více). Jsou výbornou investicí, protože jsou to vína velice vyhledávaná a jejich cena roste neuvěřitelně rychle.