Pinot Gris ‚Les Eléments‘ 2016, Domaine Bott-Geyl

Kód: DRW28030716
497 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o převážně vápencovo-jílové podloží s keři starými 15 až 30 let. Po rychlé ruční sklizni do max 40kg nádob probíhá lisováni celých hroznů a následná 36-ti hodinová dekantace šťávy, poté víno leží na kalech po dobu 6-ti měsíců. V září během lahvování jen lehce filtrováno, v duchu filozofie bio-dynamického vinaře (certifikovaného 2004).

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Alsace
Ročník: 2016
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

1_Domaine-Bott-Geyl_01_Jean-ChristopheEtValerie_Domaine-Bott-Geyl

Bott Geyl, Francie, Alsasko

Proslulou alsaskou usedlost, s tradicí sahající do roku 1795, v současnosti obhospodařuje Jean-Christophe Bott, přímý potomek zakladatele Jean-Martina Geyla.

Pěstuje nejlepší tradiční bílé odrůdy Alsaska jako Pinot Blanc, Auxerrois, Pinot Gris, Muscat, Riesling a Gewürtztraminer na celkem 15 ha zahrnující 6 Grands Crus a 4 Lieux-dits (80 parcel rozdělených do 7 obcí, od Ribeauvillé ke Kientzheimu). Ve vinicích se od roku 2000 hospodaří organicky a od roku 2002 dle zásad biodynamického zemědělství tak, aby se vyzdvihly přirozené vlastnosti a jedinečnost každého terroiru, a tomu je i podmíněna minimalistická a přirozená vinifikace.

Jean-Christophe čerpá ze svých stáží u vinařů z Francie (Domaine des Comtes Lafon, Bourgogne), Německa (Théo Luckert, Franken) a Nového Světa (Rolf Binder Veritas, Barossa Valley – Austrálie nebo Koopmanskloof, JAR).