Pinot Noir Ben's reserve 2016, Vinařství Stapleton - Springer

Kód: DRW8701116
360 Kč
Skladem (> 5)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světle rubínová barva, intenzivnější aroma připomínající peckové ovoce, lesní plody s podtónem ušlechtilého dřeva. Chuť je plnější a zároveň elegantní a uhlazená, s ovocným tóny v pozadí s patrnými znaky čokolády a pevnou tříslovinkou. Střednědobý závěr. Odrůdy Pinot Noir.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Česká republika
Region: Morava
Ročník: 2016
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Velkopavlovická podoblast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Springer

Springer, Bořetice, Morava, podoblast Velkopavlovická 

V současné době jedno z věhlasných biodynamických vinařství z Bořetic. Jaroslav Springer je specialista především na odrůdu Pinot noir, kterou pěstuje na třech různých tratích. Viniční trať "Čtvrtě" se rozkládá na svahovitém kopci mezi obcemi Bořetice a Vrbice v nadmořské výšce 190-220m. Půda je zde hlinitá s návějemi spraše a spolu s jedinečným mikroklimatem vytváří výborné podmínky pro odrůdy Pinot noir i Chardonnay, které zde pěstujeme na výměře 2 ha.

Vinice "Záhřebenské" je osázena Pinot noir a Chardonnay rozprostírající se na 2,5 ha mezi Bořeticemi a Kobylím, v nadmořské výšce 190 metrů. Půdu tvoří spraš, pískovec a písek. Vinice je orientována jihovýchodně.

Viniční trať Trkmanska je jedna z největších viničních tratí v ČR. Jedná se o jižně orientovanou část osázenou odrůdou Pinot noir v nadmořské výšce 220 metrů o rozloze tří hektarů. Půda je hlinitá s vápencovým a písčitým podložím. Vinice trpí suchem a značným okusem zvěře. Je nejdál od obce Bořetice směr na Velké Bílovice.