Pinot Noir výběr z hroznů 2016, Žernosecké vinařství

Kód: DRW84011416
260 Kč
Skladem (> 5)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ovocné aroma černého rybízu, třešní a lesních jahod. Chuť je harmonická s vyhlazenou tříslovinou. Vhodné k červeným masům, zvěřině či zrajícím sýrům. Odrůda Pinot Noir.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Česká republika
Region: Čechy
Ročník: 2016
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Litoměřická podoblast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinice-Žernoseky

Žernosecké vinařství, Čechy, podoblast Litoměřická 

Historie vinařství v okolí obce Velké Žernoseky ležící na pravém břehu řeky Labe sahá údajně nejméně do 10. století. Avšak za zakladatele zdejšího vinařství bývají často pokládáni mniši cisterciáci, jejichž panství v Žernosekách se datuje již od 13. století.

Tito mniši vybudovali v Žernosekách rozsáhlé vinné sklepy, které se dochovaly dodnes a stále se využívají pro vyzrávání vína v tradičních dubových sudech. Vinné sklepy jsou součástí zrekonstruovaného Žernoseckého zámku. V tradici pokračuje Žernosecké vinařství, které bylo založeno v roce 1995 a plynule navázalo na výrobní činnost Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Žernosekách.

Vinice vinařství o rozloze 31 ha leží ve starých viničních tratích na jižních, jihozápadních a jihovýchodních svazích Českého středohoří v katastrálním území 3 vinařských obcí, a to Velké Žernoseky, Žalhostice a Lovosice.