Plan Pegau rouge NV, Domaine du Pegau

Kód: DRW26121265
336 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 75% Grenach, 20% Syrah, 5% Merlot. Jedná se o cuvée posledních tří ročníků. Svým projevem naznačuje profil velkých vín z apelace Châteauneuf-du-Pape. Ideální v kombinaci s telecím masem, zvláště pak kotletami a různými druhy salátů s grilovaným masem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Sud
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

02_1

Du Pégau, Francie, Rhôna

Historie vinařství začíná koncem 17. století, kdy první předkové začali obhospodařovat své první vinohrady, olivové a třešňové sady. Na začátku se toto vinařství jmenovalo Domaine Feraud & Fils. Samotné vinařství Domaine du Pégau vzniklo v roce 1987, kdy ho vytvořili Paul a Laurence Feraud (otec a dcera), se záměrem využít získaných zkušeností a mladého talentu. Název Pégau pochází ze staroprovensálského nářečí a znamená džbán na víno. Dnes vína vytváří hlavně Laurence za asistence svého otce.

Vinařství vlastní 22 ha vinic na 11 různých místech. 18 ha přímo v Châteauneuf-du-Pape a zbytek v blízkém okolí. Půdy jsou spíše lehčí, směs křídy a jílu, místy v kombinaci s pískem. Půda je přirozeně velmi bohatá na valouny různých velikostí, které jsou pro jižní Rhônu typické. Z celkové rozlohy je cca 75 % Grenache a zbývajících 25 % je mix odrůd Syrah, Mourvédre, Counoise. Průměrné staří vinohradů je v rozmezí 30-50 let. Výnosy jsou redukovány na 25-30 hektolitrů z hektaru. Vína dlouhodobě zrají ve velkých tradičních sudech a nejsou filtrována.