Pommard 1er Cru Clos Epeneaux 2011, Domaine Comte Armand

Kód: DRW17030111
4 759 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% odrůda Pinot Noir, slavná monopolní vinice, svou výměrou 5,23 ha jedna z největších v Côte d´Or. Vinice je rozdělena do 4 parcel různého stáří (30 - 80 let) a jednotlivé části jsou vinifikovány odděleně. Jedná se o "velké víno" s parametry srovnatelnými s kategorií Grand Cru. Ušlechtilé, aristokratické a delikátní!

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2011
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Cȏte d'Or

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Comte Armand

Comte Armand, Francie, Burgundsko, Côte de Beaune

Rodina vlastní slavnou vinici v Pommard Clos des Epéneaux již od roku 1826 a patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce v Côte de Beaune.

Vína z mimořádného terroir Clos des Epéneaux jsou známá pro svou intenzitu, strukturu a jemné třísloviny. Vinice ve Volnay a Auxey Duresses (0,5 ha) získali v roce 1994.

Domaine des Epeneaux vděčí za svůj název Clos des Epeneaux, nádhernému pozemku o rozloze pěti hektarů, který získal Nicolas Marey na konci 18. a na začátku 19. století. V roce 1828 se Clos des Epeneaux a související budovy, známé jako Fief de Rancy, které se nacházejí ve středu vesnice Pommard, staly součástí dědictví rodiny hraběte Armanda. Panství zůstalo takové až do roku 1994, kdy připojilo viniční pozemek v sousední vesnici Volnay, později pozemky z vesnice Auxey-Duresses.

Dnes má Domaine des Epeneaux celkovou plochu 9 hektarů a je více než kdy jindy odhodlána vyrábět vína, která jsou skutečným odrazem jejich terroir.