Quest by Cauhapé Sec 2015, Domaine Cauhapé

Kód: DRW12220215
417 Kč –41 %
DRW12220215
417 Kč –41 % 245 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdová skladba: 50 % Gros Manseng, 50 % Petit Manseng. Vinice o ploše 42 ha leží na strmých svazích orientovaných na jih nebo jihovýchodním směrem s nadmořskou výškou až 400 m n. m. Vína jsou ručně sklizena o odstopkována, mošt z prvního lisování maceruje na slupkách po dobu 12-ti hodin, posléze vína zrají na jemných kalech půl na půl v nerezových nádržích a dubových sudech. Vína párujeme s rybami, mořskými plody nebo chřestem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Jurançon
Ročník: 2015
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

le-domaine-leshommes1

Cauhaupé, Francie, Jurançon 

Mezi Biarritzem a Lurdy obráceným k Pyrenejím v srdci Bearn vytváří Henri Ramonteu z výjimečného terroir vynikající suchá a sladká bílá vína. Vinice o ploše 42 ha leží na strmých svazích orientovaných na jih nebo jihovýchodním směrem s nadmořskou výškou až 400 m n. m.

Odrůda Petit Manseng je ideální k výrobě sladkého vína a doplňuje svou plností cuvée suchých vín. Gros Manseng a Courbu přinášejí jemnost a ovoce. Camaralet a Lauzet jsou starodávné odrůdy, jejichž obliba ve výsadbách postupně roste v souvislosti s novou generací suchých vín v Jurançonu.

Veškeré práce ve vinicích včetně sklizně se provádí ručně. 80% sklizně kvasí, a poté zraje 6 měsíců až 2 roky ve francouzských dubových sudech. Pouze top cuvée obdrží nový sud.