Reserva 2012, Sierra Cantabria

Kód: DRW41020712
605 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% Tempranillo ručně sklizeno a zbaveno stonků. Zrání probíhá 18 měsíců v sudech z amerického a francouzského dubu, kdy 20% sudů je nových a 80% není starších tří let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Španělsko
Region: Rioja
Ročník: 2012
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Sierra-Cantabria

Sierra Cantabria, Španělsko, Rioja

Sierra Cantabria je jedním z pěti vinařství patřících rodině Eguren. Ta se pěstování, šlechtění a zpracování vinné révy věnuje od roku 1870 v jedné z nejlepších a dnes nejznámějších oblastí Španělska – Rioja.

Rodinná sága započala před pěti generacemi ve vesnici San Vicente de la Sonsierra nacházející se na úpatí hor Sierra Cantabria (1 200 m.n.m.) nad řekou Emro. Od počátku je jejich úsilí spojeno s tradiční odrůdou Tempranillo.

V okolí vesnice San Vicente de la Sonsierra je ojedinělé mikroklima středomořského a kontinentálního charakteru poskytující mírné zimy a střídmější léta, který je unikátní pro pěstování révy vinné. Letní výkyvy teplot (intenzivní svit během dne a chladnější noci) jsou důvodem tvorby vyšší úrovně polyfenolů (extrakních látek).

Základním principem jejich práce je odrazit ve víně jedinečný terroir a respektovat daný ročník. Nepoužívají se při hnojení žádná umělá hnojiva, zcela vyloučeno je používání herbicidů. Vinobraní probíhá ručně. Zrání vína probíhá 14 – 24 měsíců.

Složení půdy je jílovito-vápenité s vysokým podílem vápence. Stáří všech vinic Sierra Cantabria je v rozmezí 25 – 60 let.