Riesling ‚Les Eléments‘ 2016, Domaine Bott-Geyl

Kód: DRW28030316
444 Kč
Skladem (> 5)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jílovo - vápencové podloží s pískovcovou spraší. Stáří keřů dosahuje až 40-ti let. Po rychlé ruční sklizni do max. 40 kg nádob, probíhá lisováni celých hroznů a následná 12-ti hodinová dekantace šťávy. Následuje řízená vinifikace na autochtonních kvasinkách po dobu 5-ti měsíců. V září během lahvování jen lehce filtrováno, v duchu filozofie bio-dynamického vinaře (certifikovaného 2004), bez dalších přísad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Alsace
Ročník: 2016
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

1_Domaine-Bott-Geyl_01_Jean-ChristopheEtValerie_Domaine-Bott-Geyl

Bott Geyl, Francie, Alsasko

Proslulou alsaskou usedlost, s tradicí sahající do roku 1795, v současnosti obhospodařuje Jean-Christophe Bott, přímý potomek zakladatele Jean-Martina Geyla.

Pěstuje nejlepší tradiční bílé odrůdy Alsaska jako Pinot Blanc, Auxerrois, Pinot Gris, Muscat, Riesling a Gewürtztraminer na celkem 15 ha zahrnující 6 Grands Crus a 4 Lieux-dits (80 parcel rozdělených do 7 obcí, od Ribeauvillé ke Kientzheimu). Ve vinicích se od roku 2000 hospodaří organicky a od roku 2002 dle zásad biodynamického zemědělství tak, aby se vyzdvihly přirozené vlastnosti a jedinečnost každého terroiru, a tomu je i podmíněna minimalistická a přirozená vinifikace.

Jean-Christophe čerpá ze svých stáží u vinařů z Francie (Domaine des Comtes Lafon, Bourgogne), Německa (Théo Luckert, Franken) a Nového Světa (Rolf Binder Veritas, Barossa Valley – Austrálie nebo Koopmanskloof, JAR).