Riesling Dr. L dry 2018, Weingut Dr. Loosen

Kód: DRW51020218
255 Kč
Momentálně nedostupné (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatožlutá barva, ovocné aroma s nádechem exotického ovoce (mango, limetky), náznak "petrolejovitosti", příjemně strukturovaný extraktivní a elegantní suchý ryzlink s dlouhou perzistencí. Vhodné jako aperitiv, k netučným rybám, k těstovinám nebo polotvrdým sýrům. Odrůda Ryzlink rýnský.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Německo
Region: Mosel-Saar-Ruwer
Ročník: 2018
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

drloosen

Dr. Loosen, Německo, Mosel

Vinařství Dr. Loosen se nachází v obci Bernkastel, centru oblasti střední Mosely a je přes 200 let rodinným podnikem. Vinařství se stalo ve statkářské rodině nejdůležitějším odvětvím v roce 1988, kdy vinařství převzal Ernst Loosen. Ten začal zušlechťovat vinice pravokořenných keřů o stáří 60 – 100 let, které rostou v polohách klasifikovaných od roku 1868 jako Grosse Lage (ekvivalent Grand Cru). Ne náhodou byl tento zastánce až absolutního přístupu k terroir a l’enfant terrible německého vinařství osmdesátých let vyhlášen časopisem Decanter vinařem roku 2005. V současnosti patří Ernst Loosen mezi nejdůležitější osoby německého vinařství, a především díky jeho snaze a několika dalších špičkových vinařů můžeme dnes vychutnávat skvostné ryzlinky z této oblasti.

Ernst Loosen vlastní asi 15 ha vinic, kde pěstuje pouze ryzlink rýnský ve špičkových polohách Bernkansteler Lay, Graacher Himmelreich, Wehlener Sonnenuhr, Erdener Trepchen, Ürziger Würzgarten a Erdener Prälat. Dále je majitelem vinařství Villa Wolf v oblasti Pfalz, kde úspěšně produkuje suché a tělnatější ryzlinky.