Riesling Oberhauser Brücke 'Monopol' Spätlese 2016, Weingut Dönnhoff

Kód: DRW54014016
1 100 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní vinice v monopolní vlastnictví je již po 2 generace rodinným klenotem. Půdní a mikroklimatické podmínky jsou ideální pro produkci klasického výrazu sladkého Spätlese. Komplexní aroma velkého bílého vína s dlouhou a intenzivní minerální dochutí. Skvělý obsah velmi dobře integrovaných kyselin předurčuje víno k dlouhému potenciálu zrání v lahvi. Odrůda Ryzlink rýnský.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Německo
Region: Nahe
Ročník: 2016
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Sladké

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dönnfof

Dönnhoff, Německo, Nahe

Rodina Dönnhoff přišla do Oberhausenu an der Nahe zhruba před 200 lety a založili malou zemědělskou farmu včetně vinařství. Vinařství v současné době vlastní několik exkluzivních poloh nejen v obci Oberhausen s velmi různorodým půdním složením, čímž je oblast Nahe velmi známá. To umožnilo současnému majiteli vinařství, Helmutu Dönnhoffovi, dovést myšlenku terroir k dokonalosti.

Vinař vyznává tradiční způsoby pěstování bez použití razantních chemických prostředků a nepřetěžuje staré keře. Specialitou je výroba suchých i sladkých vín z jednoho terroir, kde je možné posoudit, jak se rozdílný přístup v technologii odráží v celkovém charakteru vína. Až kolem 80 dnů trvající fermentace probíhá v klasických německých dřevěných sudech.

Ve vinicích o rozloze 20 ha jsou pěstovány často až přes 60 let staré keře, z nichž 80 % představuje Ryzlink rýnský. Roční produkce vinařství je 120 000 lahví.