Riesling Wehlener Sonnenuhr Spätlese 2017, Weingut Dr. Loosen

Kód: DRW51020417
740 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi limitovaná produkce z vinice Wehlener Sonnenuhr. Podloží ve vinici Sonnenuhr (Sluneční hodiny) je tvořeno modrou břidlicí. Průměrné stáří keřů je 60 let. Víno zrálo 12 měsíců ve velkých 3 000 litrových dubových sudech. Odrůda Ryzlink rýnský.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Německo
Region: Mosel-Saar-Ruwer
Ročník: 2017
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Sladké

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drloosen

Dr. Loosen, Německo, Mosel

Vinařství Dr. Loosen se nachází v obci Bernkastel, centru oblasti střední Mosely a je přes 200 let rodinným podnikem. Vinařství se stalo ve statkářské rodině nejdůležitějším odvětvím v roce 1988, kdy vinařství převzal Ernst Loosen. Ten začal zušlechťovat vinice pravokořenných keřů o stáří 60 – 100 let, které rostou v polohách klasifikovaných od roku 1868 jako Grosse Lage (ekvivalent Grand Cru). Ne náhodou byl tento zastánce až absolutního přístupu k terroir a l’enfant terrible německého vinařství osmdesátých let vyhlášen časopisem Decanter vinařem roku 2005. V současnosti patří Ernst Loosen mezi nejdůležitější osoby německého vinařství, a především díky jeho snaze a několika dalších špičkových vinařů můžeme dnes vychutnávat skvostné ryzlinky z této oblasti.

Ernst Loosen vlastní asi 15 ha vinic, kde pěstuje pouze ryzlink rýnský ve špičkových polohách Bernkansteler Lay, Graacher Himmelreich, Wehlener Sonnenuhr, Erdener Trepchen, Ürziger Würzgarten a Erdener Prälat. Dále je majitelem vinařství Villa Wolf v oblasti Pfalz, kde úspěšně produkuje suché a tělnatější ryzlinky.