Rully "Les Chaponnières" 2018, Domaine Paul et Marie Jacqueson

Kód: DRW17051318
632 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% odrůda Pinot Noir, vinice vysázena v roce 1985. Víno zraje 12 měsíců v dubových sudech, z toho 25% nových. Svěží ovocná chuť, velmi harmonické a vyvážené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Bourgogne
Ročník: 2018
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Côte Chalonnais

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

marie_paul_photo

Domaine Paul et Marie Jacqueson, Francie, Burgundsko, Chalonnais

Vinařství prosperovalo před 1. Světovou válkou, během ní však bylo zničeno a zůstalo opuštěné. V roce 1946 vytvořil Henry Jacqueson znovu vinařský podnik na malém kousku neobdělané půdy, která patřila jeho předkům. Díky velké vytrvalosti se podnik v Rully, nedávno ještě neznámý pro svá vína, začal velmi rychle rozrůstat. Henry byl jeden z těch vinařů, který k Chalonnaise a konkrétně k Rully opět přilákali pozornost, která se jinak upírala spíše k velkým jménům z Côtes d’Or. Od roku 1972 začal syn Paul svému otci pomáhat a postupně přebírat vedení podniku.

Následně pak v roce 2006 přebírá vedení podniku dcera Marie. Dnes toto vinařství vlastní 13 hektarů půdy hlavně v Rully, ale i v Mercurey a Bouzeron. Produkuje 60 % bílého a 40 % červeného vína. Samozřejmostí je pečlivá práce ve vinicích a ruční sběr. Vína zrají 12 měsíců v dubových sudech.

Díky výborným vínům a dlouhodobé kvalitě patří vinařství mezi nejúspěšnější v Chalonnais.