Ryzlink rýnský 'Liběchov' pozdní sběr 2015, Školní statek Mělník

Kód: DRW82020515
320 Kč
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barva světle žlutá až zlatavá, vůně decentní, svěží, ovocná, mírně kořenitá, s náznakem lipového květu, broskve a meruňky. U lahvově zrajícího vína přechází příjemná mineralita do plnosti a kořenitosti. Odrůda Ryzlink rýnský.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Česká republika
Region: Čechy
Ročník: 2015
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Mělnická podoblast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Školni-statek-Melnik

Školní statek Mělník, Mělník, Čechy, podoblast Mělnická 

Klasické školní hospodářství, kde procházejí praxí a výukou studenti Vyšší odborné školy zahradnické a Střední zahradnické školy Mělník. Tato škola má velmi dlouhou tradici, byla založena roku 1882. Vína z vinic o rozloze asi 21 ha jsou díky podloží (převážně křída a opuka) a severní poloze aromatičtější a odrůdově velmi vyprofilovaná, vinice o rozloze 18 ha jsou vysázeny Kyseliny jsou výraznější, ale vína jsou příjemně pitelná. Velmi se zde daří burgundským odrůdám a ryzlinkům. Ryzlinky většinou zrají 3 – 5 let ve velkých dřevěných sudech.

Za vína získává Školní statek Mělník mnohá ocenění, jen v roce 2011 získal dvě zlaté medaile a ocenění za nejvýše hodnocené víno nebo ocenění za nejlepší kolekci vín – v poslední době je ceněn zejména Ryzlink rýnský pozdní sběr ročníků 2006, 2007.

Ryzlink rýnský 2006 pozdní sběr získal 93 bodů a byl 3. nejlépe hodnoceným vínem v časopise Víno Revue v obrovské konkurenci zahraničních a tuzemských ryzlinků.