Ryzlink rýnský 'Velká Vendule' pozdní sběr 2018, Žernosecké vinařství

Kód: DRW84011118
270 Kč
Skladem (> 5)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světležlutá barva, svěží, ovocná, až mírně kořenitá vůně s náznakem lipového květu, broskve a meruňky. Příjmený střednědobý závěr. Odrůda Ryzlink rýnský.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Česká republika
Region: Čechy
Ročník: 2018
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Litoměřická podoblast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinice-Žernoseky

Žernosecké vinařství, Čechy, podoblast Litoměřická 

Historie vinařství v okolí obce Velké Žernoseky ležící na pravém břehu řeky Labe sahá údajně nejméně do 10. století. Avšak za zakladatele zdejšího vinařství bývají často pokládáni mniši cisterciáci, jejichž panství v Žernosekách se datuje již od 13. století.

Tito mniši vybudovali v Žernosekách rozsáhlé vinné sklepy, které se dochovaly dodnes a stále se využívají pro vyzrávání vína v tradičních dubových sudech. Vinné sklepy jsou součástí zrekonstruovaného Žernoseckého zámku. V tradici pokračuje Žernosecké vinařství, které bylo založeno v roce 1995 a plynule navázalo na výrobní činnost Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Žernosekách.

Vinice vinařství o rozloze 31 ha leží ve starých viničních tratích na jižních, jihozápadních a jihovýchodních svazích Českého středohoří v katastrálním území 3 vinařských obcí, a to Velké Žernoseky, Žalhostice a Lovosice.