Saint-Joseph 'Les Elouedes' 2006, Vins de Vienne

Kód: DRW26200906
Výprodej
660 Kč –41 %
DRW26200906
660 Kč –41 % 388 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žulové podloží. Zrálo ve velkých sudech 9 měsíců. Vhodné k tataráku z lososa a krevetám. Odrůda 70% Roussanne + 30% Marsanne. Suché víno.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2006
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vinsdevienne

Vins de Vienne, Francie, Rhôna

Jako tři mušketýři, kteří byli nakonec čtyři – vinařství Les Vins de Vienne vzniklo v roce 1996, kdy ho založili věhlasní pánové Yves Cuilleron, Pierre Gaillard a François Villard. 

Jejich cílem bylo znovuobnovení pravobřehých antických vinohradů v okolí městečka Seyssuel. Tak vznikly vinohrady v okolí zámečku Archevêques, kde vznikají jejich tři prestižní vína – Taburnum, Sotanum a Héluicum. K dnešnímu dni vinařství vlastní 16 ha vinic (10 ha v okolí Seyssuel a 6 ha na levém břehu). Z důvodu rychlého úspěchu jejich vín a nedostatku vlastních vinic se rozhodli v roce 1998 vykupovat hrozny z vinic, které mají pod celoroční kontrolou. Tímto způsobem mohli rozšířit své portfolio i o vína z jižní části Côtes du Rhône.

Vína jsou rozdělena do tří kvalitativních kategorií. 1. L’amphore d’argent (stříbrná amfora) 2. L’amphore d’or (zlatá amfora) 3. Les Parcellaires (parcely). Hlavními odrůdami jsou Viogner a Syrah.