Saint-Joseph rouge 'Les Serines' 2008, Domaine Yves Cuilleron

Kód: DRW26250708
890 Kč –23 %
DRW26250708
890 Kč –23 % 685 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinice pěstována v hustém sponu s žulovým podložím. Zrálo 16 měsíců v malých sudech. Intenzivní komplexní vůně tmavého ovoce s dotekem koření a lékořice. Dlouhá minerální dochuť. Ideální ke konzumaci po 4-5 letech, ale v dobrých ročnících má potenciál zrát i 15 a více let v lahvi. Vhodné s červeným masem (např. grilované špízy marinované kachny), atd. Odrůda Syrah. Suché víno.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Země: Francie
Region: Vallée du Rhône - Nord
Ročník: 2008
Druh: Červené
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

domaine-yves-cuilleron-4

Yves Cuilleron, Francie, Rhôna

Vinařství Yves Cuilleron, které nalezneme ve vesničce Chavaney, je považováno za superstar Severní Rhôny v apelacích Condrieu, Côte-Rotie a St. Joseph. Produkuje rovněž vína apelací St. Peray a Cornas. Yves převzal kontrolu nad vinařstvím v roce 1986, poté co ho odkoupil od svého strýce Antoine, který produkoval konstantně dobré Condrieu, které však nikdy nepatřilo ke špičce. Ačkoli Yves neměl s vinohradnictvím žádné zkušenosti a vyučen byl ve skutečnosti mechanikem, v průběhu několika málo let se stal jedním z nejvýznamnějších producentů v apelaci Condrieu.

Obhospodařuje celkem 52 hektarů, z toho 12 ha v kategorii VDP, s roční produkcí 300 000 lahví.

V roce 1996 Yves Cuilleron, Pierre Gaillard a Francois Villard společně založili vinařství Vins de Vienne, ve kterém nabízí všechny známe apelace Côtes du Rhône.