Sauvignon 'Staré hory' pozdní sběr 2017, Vinařství Trpělka&Oulehla

Kód: VIN1030417
200 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní víno lehké žlutozelené barvy s osvěžující vůní červeného grepu a bezinky s vyváženou kyselinou a příjemnou středně dlouhou dochutí. Vhodné k asijské kuchyni, bezmasým jídlům, sýrům. Odrůda Sauvignon blanc.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Česká republika
Region: Morava
Ročník: 2017
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Znojemská podoblast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Trpělka-Oulehla

Trpělka & Oulehla, Dolní Kounice, Morava, podoblast Znojemská 

Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou obhospodařují již 27 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu – víně.

Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé. Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce a také Sauvignonu.

Vinařství používá moderní technologie řízeného kvašení a část sklizně odrůdy Chardonnay je zpracováváno i metodou sur-lie. Posledním krokem před tím, než lahve s vínem opustí mateřský sklep, je opatření etiketou. Novou Reginu Coeli (Královnu nebes) navrhl brněnský grafik Pavel Brabec.