Velké dobré bílé cuvée Premium 2015, Vinařství Dobrá Vinice

Kód: VIN1060615
565 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno kvasilo a zrálo v nových i starších dubových francouzských sudech 225 l a 450 l, 15 měsíců na kvasnicích. Potenciál tohoto vína je 18 a více let. Odrůdy Chardonnay 40% + Pinot blanc 30% + Rýnský ryzlink 20% + 10% Sauvignon blanc.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Země: Česká republika
Region: Morava
Ročník: 2015
Druh: Bílé
Objem láhve: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Podregion: Znojemská podoblast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dobrá vinice

Dobrá vinice, Nový Šaldorf, Morava, podoblast Znojemská

Petr Nejedlík, vinař, technolog a spolumajitel tohoto vinařství je rozhodně zajímavá osobnost. Jeho inspirací je Burgundsko a také Aleš Kristančič. Vína jsou 100% přírodní a jejich vinifikace probíhá z většiny dlouhým ležením ve dřevě. Tato vína jsou hluboká a meditativní, jasně odrážející charakter vinice i vinaře. Vína pocházejí z 14 ha vlastních vinic v Novém Šaldorfě a ve Velkých Bílovicích, doplněných o 7 ha vinic smluvních partnerů.

Ve vinicích toto vinařství nepoužívá širokospektrální chemii, jsou hnojeny kravským a koňským hnojem, všechny práce s révou a hrozny probíhají ručně. Výnos je přísně regulován pod 40 hl na hektar. 70% tvoří hrozny pro bílá vína: Sauvignon, Chardonnay, Rulandské šedé a bílé, Tramín, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, a 30% hrozny pro červená vína: Frankovka, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Modrý Portugal, Svatovavřinecké.

Vinařství je členem sdružení naturálních vinařů – Autentistů.