Ochutnávka Rieslingů kultovního německého vinařství z regionu Nahe – Weingut Dönnhoff.

Zveme Vás na prezentaci spojenou s ochutnávkou vynikajících vín z odrůdy Riesling od kultovního německého vinařství z regionu Nahe – Weingut Dönnhoff. Zástupce vinařství Sascha Schömel představí jejich nejzásadnější vína v různých ročnících. Oblast Nahe je velmi známá různorodým půdním složením, což umožnilo vinařství na svých výjimečných polohách dovést myšlenku terroir k dokonalosti.

 

Termín:  Pondělí 20.9.2021

Místo:  Autentista wine & champagne bar  (Řetězová 244/10, 110 00 Praha 1 – Staré město)

Čas začátku:  18:00

Vstupné:  600 Kč / osoba

Prezentace proběhne v anglickém jazyce.

 

Prezentovaná vína:

Riesling trocken 2020

Riesling Tonschiefer trocken 2017

Riesling Tonschiefer trocken 2018

Riesling Roxheimer Hollenpfad (Erste Lage) 2018

Riesling Felsenberg Felsentürmchen Grosses Gewächs 2016

Riesling Dellchen Grosses Gewächs 2018

Riesling Hermannshöhle Grosses Gewachs 2016

Riesling Oberhauser Brucke ‚Monopol‘ Spätlese 2017

 

Weingut Hermann Dönnhoff
Rodina Dönnhoffů dorazila do oblasti Nahe před více než 200 lety a jejich skromná farma se pomalu vyvinula ve vinařskou usedlost. Helmut Dönnhoff vyráběl víno od roku 1966 a nyní je jeho syn Cornelius (připojil se v r. 2007) 4tou generací, která hospodaří v tomto historickém vinařství na 25 ha exkluzivních poloh nejen v obci Oberhausen an der Nahe. Specialitou je výroba suchých i sladkých vín z jednoho terroir, kde je možné posoudit, jak se rozdílný přístup v technologii odráží v celkovém charakteru vína.

Helmut je velmi instinktivní vinař s přirozeným citem, který jasně předal svému synovi Corneliusovi. Dönnhoffové věří v řemeslo a zpracování s tím, že „vinařství samo o sobě nemůže přinést kvalitu – může zachovat pouze dostupnou kvalitu“.

Přestože je Nahe velmi suchá oblast, Dönnhoff nezalévá vinice, aby podpořil hluboce kořenící keře vinné révy. Půda je pokryta organickým materiálem, jako je sláma a kompost, aby se zabránilo odpařování vody z půdy a erozi při silných deštích.

Vinná réva se pěstuje nízko u země a při hustotě cca 6 000 vinic na hektar. Pěstované keře Ryzlinku rýnského (často až přes 60 let staré) jsou staré klony pocházející z lokalit v Niederhausenu a Schloßböckelheimu. Vína jsou spontánně fermentována v tradičních německých sudech (Stuck = 1 200 litrů a Doppelstuck = 2 400 litrů) i v nerezových tancích.